Pánská společenská móda - blog majitele značky


Jak vázat kravatu

24.08.2013

Jak vázat kravatu Jak vázat kravatu

Nevíte, jaký zvolit kravatový uzel a jak ho uvázat? Vybrali jsme pro vás tři nejoblíbenější a velmi působivé kravatové uzly. Podle těchto návodů si zvládne uvázat kravatu opravdu každý. Vybrat si můžete kravatový uzel Windsor Full, který patří k největším uzlům, dále také uzel Windsor Half nebo uzel Pratt.

Kravatový uzel Pratt 

Mezi jednoduché uzly patří kravatový uzel Pratt, který se také nazývá Kent. Má pravidelný trojúhelníkovitý tvar. Je oblíbený mezi mladými muži, protože jeho vázání je velmi rychlé, jednoduché a výsledný uzel vypadá dokonale.

Váže se pouze jedním obalením kolem kravatového uzlu. Díky tomu nevyžaduje hodně materiálu kravaty, jako například uzel Windsor Full. Proto je vhodný pro vysoké muže, kteří volí pánské kravaty SLIM.

Jak se váže uzel Pratt?

Návod na vázání kravatového uzlu Pratt
Návod na vázání kravatového uzlu Pratt
 • Kravatu si přetočte rubovou stranou nahoru.
 • Širší konec kravaty překřižte z vnitřní strany a špičku z vnějšku provlékněte smyčkou, která se u krku vytvořila.
 • Obtočte široký konec kolem uzlu, zevnitř provlékněte a protáhněte uzlem.
 • Uzel utáhněte a dotvarujte.

Kravatový uzel Windsor Full

Kravatový uzel Windsor Full Kravatový uzel Windsor Full

K nejoblíbenějším kravatovým uzlům patří bezesporu Windsor Full. Řadí se mezi největší uzly a má pravidelný trojúhelníkový tvar, který se perfektně hodí k modernímu italskému límečku.

Pokud chcete mít to nejlepší a vypadat skvěle, pak právě uzel Windsor Full je pro vás ten nejvhodnější. Tento uzel můžete uvázat pokud jdete do zaměstnání nebo také na společenské události. S uzlem Windsor Full budete vypadat více než skvěle, protože je v současné době velice moderní.

Jak se váže uzel Windsor Full?

Návod na vázání kravatového uzlu Windsor Full
Návod na vázání kravatového uzlu Windsor Full
 • Z vnější strany obtočte široký konec kolem úzkého a zespodu provlékněte vytvořenou smyčkou.
 • Poté provlékněte smyčku ještě jednou z druhé strany.
 • Obtočte široký konec pod smyčkou.
 • Z vnější strany ještě jednou obtočte.
 • Širším koncem utáhněte kravatu a upravte uzel do tvaru trojúhelníku.

Kravatový uzel Windsor Half

Kravatový uzel Windsor Half Kravatový uzel Windsor Half

Jak už název napovídá, uzel Windsor Half patří k menším uzlům a je jednodušší na uvázání. Právě kvůli jeho jednoduchosti je velmi oblíbený. Hodí se také ke košilím s italským límečkem. Tento uzel můžete uvázat pro jakoukoli slavnostní příležitost a také do zaměstnání nebo na obchodní jednání. Spolu s košilí, která má široký italský límeček, vytvoříte vzhled moderního muže.

Při vázání uzlu Windsor Half doporučujeme použít kravaty široké, aby kravatový uzel vynikl. Prohlédněte si široké kravaty BANDI.

Jak se váže uzel Windsor Half?

Návod na vázání kravatového uzlu Windsor Half
Návod na vázání kravatového uzlu Windsor Half
 • Široký konec kravaty přetáhněte přes vzniklou smyčku směrem nahoru.
 • Chyťte široký konec kravaty pod úzký.
 • Široký konec provlečte směrem doprava.
 • Poté protáhněte široký konec kravaty zespoda nahoru mezi krkem a smyčkou.
 • Kravatový uzel utáhněte a vytvarujte.

Komentáře:

Články které by Vás mohly zajímat:

Jak vybrat ten správný typ límce u košile, aby z muže nebyla žirafa nebo široká krabice

Každý muž má jiný tvar krku. Někdo úzký a vysoký – takzvaný žirafí krk, někdo mohutný a široký. Najdou se i muži, kteří mají krk posazený tak nízko, že jim není skoro vidět. Každý tento efekt můžete vylepšit správným výběrem košile. Především jejím límcem. A naopak. Nesprávným výběrem tvaru límce ještě více zvýrazníte negativní efekt. Jak tedy vybrat, abyste to vylepšili?

Číst více

Kecá vám budoucí tchyně do svatby? Nedejte se. Nemusí mít vždy pravdu

Nedávno byl v obchodě BANDI ženich vybírat pánský oblek na svou svatbu. A jak to obvykle bývá, měl s sebou budoucí nevěstu a budoucí tchyni. Ženich už měl vybraný oblek. Takový, ve kterém vypadal dobře a cítil se pohodlně. Ale pak došlo na výběr košile a začalo být v obchodě trochu dusno. Tchyně vymlouvala nevěstě košili v bílé barvě a trvala na výběru fialové košile. Argumentovala tím, že svatební tabule a veškerá výzdoba bude ve fialové barvě. Proto i ženich musí mít fialovou košili. Měla pravdu?

Číst více

Proč se nesmí nosit lesklý oblek do práce?

Nezáleží na tom, zda sedíte celý den v kanceláři nebo chodíte na obchodní schůzky. Pro všechny muže, kteří nosí do práce oblek, platí jedno velmi důležité pravidlo. Pokud se jím nebudete řídit, nebudete úspěšní. Přečtěte si, jak je důležité uvážit výběr pánského obleku a co se vám může stát, pokud zvolíte špatně.

Číst více© 2019, Pánské obleky.cz. Všechna práva vyhrazena. Obsah stránek je majetkem provozovatele. Kopírování, zvěřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho
souhlasem. E-mail:

Nahoru ↑