Pánská společenská móda - blog majitele značky


Proč se nesmí nosit lesklý oblek do práce?

19.05.2016

Proč se nesmí nosit lesklý oblek do práce? Proč se nesmí nosit lesklý oblek do práce?

Nezáleží na tom, zda sedíte celý den v kanceláři nebo chodíte na obchodní schůzky. Pro všechny muže, kteří nosí do práce oblek, platí jedno velmi důležité pravidlo. Pokud se jím nebudete řídit, nebudete úspěšní.

Na obchodní schůzku si oblékněte pouze matný a tmavý oblek. Proč? Pojďme si obrátit role. Představte si, že se máte sejít s obchodním zástupcem, který chce s vámi uzavřít obchod. On si přijede v luxusním autě, má na sobě luxusní hodinky, spoustu zlatých šperků a je oblečený v lesklém obleku. Jako by zrovna přišel z večerního plesu. Jak na vás bude působit? Asi ne moc dobře... Říká se tomu příliš okázale. Budete z něj mít pocit, že na vás vydělává, že není seriózní a bude vás chtít oškubat. Napadne vás jistě ještě spousta dalších argumentů. Přitom to může být dobrý obchodník a může pro vás mít dobrou nabídku. Vzhledem k tomu jak vypadá, obchod s ním nebudete chtít uzavřít, protože mu nedůvěřujete. Teď si to představte naopak a rázem zjistíte, jak nemáte chodit oblečení na obchodní jednání.

Proto nenoste lesklý pánský oblek, nic příliš okázalého, vyzývavého nebo třpytivého. Nechcete si přece zkazit dobrý obchod jen kvůli špatně zvolenému oblečení. Tmavá barva obleku se vybírá také proto, že vzbuzuje větší respekt a důvěru.

Podívejte se na pánské obleky BANDI, kde uvidíte velké rozdíly mezi lesklými a matnými obleky.

Do zaměstnání – do kolektivu noste pouze matný oblek

Pánské obleky BANDIPracujete jako úředník a myslíte si, že pro vás tato pravidla neplatí? Omyl! Správná volba obleku je důležitá také v zaměstnání – v kolektivu. Ať už pracujete ve své kanceláři nebo spolu s kolegy, na úřadě a podobně. Budete-li do práce nosit lesklý oblek, k tomu si ještě pořídíte drahé hodinky a lesklé boty, šéf si vás jistě všimne. Ale v tom špatném slova smyslu. Budete mu trnem v oku. Je potřeba si uvědomit, že šéf má přímý vliv na vaše odměny nebo prémie. Proto se do zaměstnání vždy oblékejte střídmě.

Tip navíc

Výběr kravaty do zaměstnání je také velmi důležitý. Kravata by neměla mít žádné květinové a podobné vzory. Tyto jsou vhodné pouze pro oslavné události. Představitelem vzoru kravaty do práce je diagonální pruh. Podívejte se na vhodné typy pánských kravat s diagonálním pruhem.

Tip pro vás

Jaké barvy obleků můžete do práce nosit, jaké barvy se nosí jen v určitých měsících a další tipy se dočtete v článku Jaké barvy obleků zvolit do práce.

Komentáře:

Články které by Vás mohly zajímat:

Jakou barvu kravaty by si měl vzít manažer na obchodní jednání, aby byl úspěšný? Kterých chyb se vyvarovat?

Měl jsem nedávno obchodní schůzku s vrcholovým manažerem jedné banky. Předtím jsem ho neznal. Viděli jsme se poprvé. Chtěl, abych změnil banku. Dotyčný si na naše první jednání vzal k bílé košili světle zelenou kravatu. Zeptal jsem se ho v závěru jednání, podle čeho si vybíral barvu kravaty. Řekl mi, že neví. Prý jen tak. Přečtěte si, jaké chyby se dopustil.

Číst více

Jak vypadat větší, když jste menšího vzrůstu?

Ne každý se narodí s tím, že je dva metry vysoký. Najde se mezi námi hodně mužů s výškou postavy okolo 170 cm. Oblečením se dá na výšce opticky přidat. Ale také ubrat! Přečtěte si pár tipů, jak vypadat vyšší a čeho se vyvarovat, abyste se nedělali menšími, než jste.

Číst více

Jak obléknout ženicha a neudělat z něj panáka. To nejdůležitější, co by měla vědět nevěsta

Každá budoucí nevěsta chce mít na své svatbě toho nejhezčího ženicha. A udělá pro to hodně. Pro inspiraci hledá i na internetu a prohlíží svatební outfity. A samozřejmě zahraniční stránky. Nejlépe ty italské. Ty jsou přece nejlepší. Navíc má nevěsta záruku, že to nikdo jiný nebude na svatbě mít. Výsledky takového postupu jsou někdy katastrofální. Ovšem zjištění přijde až po svatbě. A to je už pozdě. V čem je tedy ten problém?

Číst více© 2019, Pánské obleky.cz. Všechna práva vyhrazena. Obsah stránek je majetkem provozovatele. Kopírování, zvěřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho
souhlasem. E-mail:

Nahoru ↑