Pánská společenská móda - blog majitele značky


Jste manažer a nedaří se vám při obchodních jednáních? Problém může být ve výběru pánského obleku!

17.11.2013

Pro obchodním jednání není vhodná přílišná okázalost v oblečení - Pánské obleky BANDI Pro obchodním jednání není vhodná přílišná
okázalost v oblečení – Pánské obleky BANDI

Jako manažer se účastníte obchodních jednání a byli jste při nich vždy úspěšní. V poslední době jste ovšem zaznamenali, že výsledky už nejsou tak skvělé. Přitom odborné znalosti máte stejné, ne-li lepší. Prošli jste dalšími vzdělávacími školeními a taky jste investovali velké finanční prostředky do koupě nového a krásného lesklého obleku, abyste vypadali lépe. Tak v čem může být problém?

Lesklý oblek při obchodním jednání škodí

Nabízíte-li svůj produkt nebo službu, měli byste znát nejen svou nabídku z pohledu profesionála v oboru, ale také z pohledu psychologa. Úspěšný obchodník je zároveň i dobrým psychologem. Jedna z hlavních priorit výsledku obchodního jednání mezi vámi a kupujícím je oboustranně výhodný obchod. Pro oba by měla být tedy spolupráce výhodná. Věřte nebo ne, ale ten problém, že se vám přestalo dařit, může být zrovna v tom skvělém a lesklém pánském obleku. Proč? Kupující má z vás totiž pocit, že na něm vyděláváte. Jak to?

Jak to vypadá v praxi?

Lesklý oblek je sice hezký, ale k obchodnímu jednání nepatří - Pánské obleky BANDI Lesklý oblek je sice hezký, ale k obchodnímu
jednání nepatří – Pánské obleky BANDI

Uveďme to na příkladu. Představte si, že vy budete pracovníkem ve firmě, která provozuje kamionovou dopravu s vlastním servisem. Sedíte v kanceláři a čekáte ohlášeného manažera firmy ABCD s.r.o. s nabídkou tlumičů.

Verze 1

Pár minut před schůzkou vyhlížíte z okna a vidíte, jak na parkovišti vystupuje dotyčný manažer z luxusního vozu. Následně pak vchází k vám do kanceláře a má na sobě lesklý pánský oblek, luxusní lesklou obuv, v pravé ruce drží luxusní koženou aktovku a na levém zápěstí se mu třpytí drahé zlaté hodinky. Jednáte s ním o jeho nabídce.

Výsledek – podvědomě budete cítit, že pokud s ním uzavřete spolupráci, bude na vás vydělávat a obchod nebude oboustranně výhodný. A to i v případě, že jeho zboží bude nejlevnější na trhu. Tento manažer u vás ztratil důvěru, a to nemusel ani promluvit.

Verze 2

Pár minut před schůzkou vyhlížíte z okna a vidíte, jak na parkovišti vystupuje dotyčný manažer z vozidla střední třídy. Následně pak vchází k vám do kanceláře a má na sobě matný pánský oblek, matnou obuv, brašnu s notebookem a standardní hodinky.

Výsledek – vždy dáte přednost tomuto dodavateli, protože nebudete mít pocit, že na vás vydělává. A to i za cenu, že jeho zboží bude o něco málo dražší nebo dodací lhůty delší. Navíc si s tímto manažerem dáte rádi u jednání kafe a déle posedíte. Podívejte se proto na nabídku elegantních matných obleků od Pánské obleky BANDI.

Poučení – lesklý oblek a luxusní doplňky si na obchodní jednání nikdy neoblékejte!

Vhodné oblečení pro manažera k obchodnímu jednání

Pánský oblek v matném provedení materiálu, vhodný pro obchodní jednání - Pánské obleky BANDI Pánský oblek v matném provedení
materiálu, vhodný pro obchodní jednání –
Pánské obleky BANDI

Bez ohledu na vozidlo, hodinky či aktovku je pánský oblek tím zásadním prvkem, který vám může při jednáních pomoci nebo naopak uškodit. Oblékněte si vždy matný, tmavý oblek a k tomu:

  • Na první jednání s klientem matnou šněrovací obuv, bílou košili a červenou kravatu.
  • Na další jednání s tímto klientem matnou šněrovací obuv, bílou košili a modrou kravatu s diagonálními pruhy.

Podívejte se, jak má vypadat správná šněrovací obuv pro obchodní jednání a také na možnosti výběru pánských kravat.

Pokud jste dodnes nosili na jednání lesklý pánský oblek, změňte to. Doporučuji vám oblékat se na obchodní jednání tak, abyste působili střídmě a bez nadměrné okázalosti. Budete mít záruku v tom, že jste se na jednání připravili dokonale a vaše výsledky budou daleko lepší.

Přeji vám mnoho úspěchů při vašich obchodních jednáních.

Tipy navíc

Kde dokonale uplatníte lesklý pánský oblek? Například na plese. V článku Chystáte se na ples? čtěte, jak se správně obléknout. 

K vaší dokonalosti v oblečení na jednání potřebujete také vědět Jakou barvu kravaty by si měl vzít manažer na obchodní jednání, aby byl úspěšný.

Komentáře:

Články které by Vás mohly zajímat:

SOUTĚŽ, KDY VYHRÁVÁ KAŽDÝ. Hrajte o tisíce kravat a 13 pánských obleků

Chcete získat pánský oblek nebo kravatu zadarmo? Máme pro vás skvělý tip. Značková společenská móda Pánské obleky BANDI pořádá v době Olympijských her v Soči akci o 13 pánských obleků a tisíce nádherných kravat. Stačí poslat e-mail a kravatu v hodnotě 299,- Kč máte v kapse. Přečtěte si, co proto udělat, abyste ji získali.

Číst více

Jak se obléknout na rande a mít u ženy větší šance na úspěch

Jdete na rande? Chcete, aby vám žena dala přednost před ostatními muži? Když se správně obléknete, získáte výhodu oproti konkurentům. Nevěříte? Položte si otázku, proč jsou kapitáni letadel idolem žen? Co je na nich jiného a v čem mají výhodu oproti vám? Jedná se o triky v oblékání, které můžete použít i vy. Čtěte, jak na to.

Číst více

Napsal mi „znalec“, jak můžu tvrdit lidem, že barva kapesníčku a kravaty má být stejná

Psal mi uživatel Facebooku, že nerozumím pánské módě. Doporučoval jsem totiž v článcích nosit v kapsičce saka kapesníček v barvě kravaty. Je to prý nepřípustné. Předně. Nepovažuji se za znalce a nemám na to kulaté razítko. A co se týká tématu barev kapesníčku do kapsičky saka, nikdy jsem nikomu netvrdil, že musí být v barvě kravaty. Je to pouze jedna z možností. Čtěte více, jak by to mělo být správně.

Číst více© 2018, Pánské obleky.cz. Všechna práva vyhrazena. Obsah stránek je majetkem provozovatele. Kopírování, zvěřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho
souhlasem. E-mail:

Nahoru ↑