Pánská společenská móda - blog majitele značky


Jaký pánský oblek vybrat na ples a čeho se vyvarovat

18.01.2014

Vhodný outfit pro muže na ples nebo jinou večerní událost v zimním období. | Pánské obleky BANDI Vhodný outfit pro muže na ples nebo
jinou večerní událost v zimním období.
Pánské obleky BANDI

Nevíte jaký pánský oblek a doplňky vybrat na ples, abyste vypadali skvěle? Záleží vám na tom, abyste udělali dojem? Nesprávným výběrem obleku můžete hodně pokazit. A to, i když budete přesvědčeni, že jste oblečeni správně.

Přečtěte si to základní, co byste měli vědět, a co by vám mohlo pomoct, když se budete chystat na ples. 

Jakou barvu obleku vybrat na ples?

Obleky ve světlých barvách si na ples neberte. | Pánské obleky BANDI Obleky ve světlých barvách si na ples neberte.
Pánské obleky BANDI

Je důležité vědět, že ples je oslavná společenská událost, která se koná v zimním období po 18. hodině večerní. Co to z hlediska oblékání pro muže znamená?

Ples – večerní čas a zimní období

Vybírejte vždy pánské obleky v tmavých barvách, jako je tmavě šedá, antracitová, černá a podobně. Vpravo na obrázku je nevhodný příklad oblečení pro muže na ples. Světlý oblek je vhodný pro denní nošení do 18. hodiny a v letním období.

Čeho se vyvarovat – neexperimentujte a držte se ověřeného. Světle šedý, krémový nebo dokonce bílý pánský oblek si na sebe neberte v žádném případě. Obleky v těchto barvách využijete v letním období během dne. Že měl na minulém plese moderátor a televizní hvězda Pepa Dravec bílý oblek? To není argument. On nebyl na plese hostem, ale moderátorem. Navíc je svou profesí umělec, kde se tato odlišnost očekává.

Sportovní bunda k obleku není vhodná. Pokud chcete vypadat dokonale, oblečte si na pánský oblek společenský kabát. Podívejte se na nabídku pánských kabátů BANDI. V opačném případě vezme vaše investice do skvělého obleku za své.

Pánský kabát vhodný k obleku pro zimní období. | Pánské obleky BANDI Pánský kabát vhodný k obleku.
Pánské obleky BANDI

Bunda pokazí celkový dojem. Je více než nutné, aby všechny prvky oděvu byly určené pro společenskou událost. A ne pro volný čas nebo dokonce sportovní aktivity.

Ples – zábavná společenská událost

Pánské obleky mohou být z lesklých materiálů. Pokud budete mít na sobě lesklý oblek, budete působit slavnostnějším dojmem a elegantněji. Lesklé obleky mají nádech luxusu. Od takového modelu můžete očekávat, že vás mírně omladí a pomůže vám zvýšit možnosti navazování nových kontaktů či seznamování. Budete totiž působit mírně ležérně, to znamená uvolněným dojmem. A protože se chcete na plese bavit, není lepší volby.

Čeho se vyvarovat – preferujte obleky dvoudílné, skládající se ze saka a kalhot. Trojdílné pánské obleky s vestičkou vzbuzují u okolí dojem upjatosti, rezervovanosti či přílišné oficiálnosti. Tyto obleky můžete využít například do zaměstnání jako manažer. Na oslavné události je nedoporučuji. Jedinou výjimkou je případ, kdy muž středního věku svým vzhledem vypadá hodně mladistvě a potřebuje na věku přidat. Nebo má pocit, že je okolím málo respektován.

Dress code? Jedině pánský smoking!

Pánský oblek na ples si můžete vzít kdykoliv, když se budete chystat na náš "klasický český ples". Pokud byste se chystali na ples a četli na pozvánce "Dress code: Black Tie", nemůžete již oblek použít. Například Ples v Opeře a podobné. Tento dress code znamená přesně daná pravidla oblečení, které pořadatel nebo hostitel požaduje. V tomto případě se jedná o černý smoking s lampasy na kalhotách, bílou smokingovou košilí, černým motýlkem a lesklou obuví - lakýrkami. Podívejte se, jak má správně vypadat muž v pánském smokingu.

Komentáře:

Články které by Vás mohly zajímat:

Jak vázat kravatu

Nevíte, jaký zvolit kravatový uzel a jak ho uvázat? Vybrali jsme pro vás tři nejoblíbenější a velmi působivé kravatové uzly. Podle těchto návodů si zvládne uvázat kravatu opravdu každý. Vybrat si můžete kravatový uzel Windsor Full, který patří k největším uzlům, dále také uzel Windsor Half nebo uzel Pratt.

Číst více

Fialová barva košile k pánskému obleku. Ano či ne?

„Fialovou košili nechci, vypadal bych v tom jako buzík. Zkusím raději modrou nebo černou.“ Doslova cituji reakce některých mužů, kteří chtějí k obleku jinou barvu košile než tradiční bílou. Den co den se setkávám ve svých prodejnách Pánské obleky BANDI s muži, kteří se fialové barvy vysloveně bojí. Je to správně? Proč tomu tak je a co s tím?

Číst více

Napsal mi „znalec“, jak můžu tvrdit lidem, že barva kapesníčku a kravaty má být stejná

Psal mi uživatel Facebooku, že nerozumím pánské módě. Doporučoval jsem totiž v článcích nosit v kapsičce saka kapesníček v barvě kravaty. Je to prý nepřípustné. Předně. Nepovažuji se za znalce a nemám na to kulaté razítko. A co se týká tématu barev kapesníčku do kapsičky saka, nikdy jsem nikomu netvrdil, že musí být v barvě kravaty. Je to pouze jedna z možností. Čtěte více, jak by to mělo být správně.

Číst více© 2019, Pánské obleky.cz. Všechna práva vyhrazena. Obsah stránek je majetkem provozovatele. Kopírování, zvěřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho
souhlasem. E-mail:

Nahoru ↑