Pánská společenská móda - blog majitele značky


Jak vybrat ten správný typ límce u košile, aby z muže nebyla žirafa nebo široká krabice

15.03.2014

Jak vybrat ten správný typ límce u košile, aby z muže nebyla žirafa nebo široká krabice Jak vybrat ten správný typ límce u košile,
aby z muže nebyla žirafa nebo široká krabice

Každý muž má jiný tvar krku. Někdo úzký a vysoký – takzvaný žirafí krk, někdo mohutný a široký. Najdou se i muži, kteří mají krk posazený tak nízko, že jim není skoro vidět. Každý tento efekt můžete vylepšit správným výběrem košile. Především jejím límcem. A naopak. Nesprávným výběrem tvaru límce ještě více zvýrazníte negativní efekt. Jak tedy vybrat, abyste to vylepšili?

 

Pro štíhlý a vysoký krk – límec košile SHARK

Košilový límec SHARK Košilový límec SHARK

Muži, kteří disponují vysokým a štíhlým krkem, kterému se lidově říká žirafí krk, by se měli vyvarovat úzkým a svisle podlouhlým límečkům. Takovýto typ košilového límce jim na efektu žirafího krku ještě přidá. Může z nich být na první pohled takzvaný čahoun. Těmto mužům doporučuji vždy límce široké a vysoké, které tento typ krku opticky sníží. Jedním z nich je košilový límec SHARK – na obrázku vpravo.

Dobrým tipem jsou také košile s vysokým límcem a dvojitým zapínáním knoflíků. I když zapínání dvou knoflíků u těchto typů límců není příliš praktické a muži s mohutnými prsty s tím můžou mít problém.

Košilový límec SHARK je vhodným typem límce pro vázání větších uzlů. Jedním z nich je například kravatový uzel Windsor Full.

Pro průměrný krk – košilový límec KENT

Košilový límec KENT Košilový límec KENT

Košilový límec KENT je jakýmsi univerzálním středem a je používaný nejčastěji.

Muži s průměrným, či běžným krkem to mají daleko jednodušší. Můžou si obléknout košili s jakýmkoli typem límce a nikdy jim to vzhledové neublíží. Nicméně i pro ně platí, že vhodný výběrem typu límce u košile si pomůžou. Záleží jen na nich, čeho chtějí docílit.

Límec řeší i problém s výškou postavy

Na jedné straně můžou pomoct v prodloužení krku, což je případ mužů menší postavy a na straně druhé jej můžou opticky snížit. To je zase problém u mužů s velmi vysokou postavou. I tento prvek má vliv na vnímání celé postavy. Lidské oko se dá velmi lehce oklamat.

Pro objemný a nízký krk – košilový límec TAB

Košilový límec TAB Košilový límec TAB

Tento typ krku mají muži podsadité postavy, mohutní, svalnatí nebo muži trpící obezitou. Aby ubrali tomuto dojmu, měli by si vybírat košile s úzkými a nízkými límci.

Finální efekt optického zvýšení krku je vždy jistý. A naopak. Měli by se vyvarovat košilím s límci širokými nebo vysokými. Například s dvojitým zapínáním knoflíků. Tento model límce efekt nízkého krku ještě umocní.

Pro košilový límec TAB doporučuji menší kravatové uzly nebo kravaty SLIM. Stačí, když si zapamatujete: malý prostor = malý kravatový uzel.

 

Pro všechny stejně – smokingová povinnost, košilový límec WING

Smokingová povinnost, košilový límec WING Smokingová povinnost, košilový límec WING.Pokud jste pozváni na společenskou událost, kde je předepsán dress code BLACK TIE (zpravidla bývá uveden na pozvánce), je vaší povinností mít oblečený smoking.

Ke smokingu je možná jediná možná varianta košile, a to smokingová barvy bílé. Smokingová košile má na své přední části plisování (překládaná látka zahnutím), stojatý límeček se zahnutými konci límečku a dvojité manžetové rukávy. K této košili patří pouze motýlek. Prohlédněte si košile s límcem pro motýlka a pánský smoking, který je večerním pánským outfitem, vhodným pro společenské události.

Pozor na košilový límec BUTTON DOWN

Košilový límec BUTTON DOWN Košilový límec BUTTON DOWN

Košilový límec BUTTON DOWN má na svých cípech knoflíkové dírky pro zapínání knoflíků, které jsou přišité na hlavní část košile. Tento typ límce je velice hezký, protože je díky knoflíkům hezky propracovaný.

Je vhodný pouze pro volnočasovou módu. Košili s tímto límcem můžete nosit jak samostatně, tak ve spojení s volnočasovým sakem. Nevylučuje se ani propojení s kravatou SLIM. Volnočasová móda je všeobecně rájem pro kreativní muže, kteří si chtějí s oblečením vyhrát.

Budete-li se ovšem chystat na ples a najdete ve své skříni košili s tímto typem límce, nechte ji doma. Ples je událostí, kde mají své místo jen košile společenské spolu s kravatou.

Nesprávný výběr košile. Nízký límec prodlužuje již tak vysoký krk. Nesprávný výběr košile. Nízký límec
prodlužuje již tak vysoký krk.

Košilových límců je daleko více druhů. Navíc se některé typy liší ve svých názvech v různých částech světa. Pro článek jsem vybral základní tři, aby bylo možné jednoduše demonstrovat souvislosti mezi rozměry límců a tvary krku. Určeno pro muže, kteří mají problematickou postavu a chtějí to oblečením trošku vylepšit.

Pokud máte na věc jiný názor, napište mi na Facebook.

Andrej Bandi Vámoš

Košilové límce v praxi

Košilový límec KENT. Foto:Pánské obleky BANDI Košilový límec SHARK. Foto:Pánské obleky BANDI
Košilový límec KENT. Foto: Pánské obleky BANDI Košilový límec SHARK. Foto: Pánské obleky BANDI

Komentáře:

Články které by Vás mohly zajímat:

Koupili jste několik nových košil, a přesto působíte, že o sebe nedbáte. Jak je to možné?

Zastavil se za mnou do obchodu můj známý, který pracuje v jedné stavební společnosti na pozici středního managementu. Vybral si bílou košili, která mu sedla jako ušitá na míru a chtěl po mně, abych mu prodal najednou deset kusů. Nedoporučil jsem mu nákup deseti bílých košil. Proč? Že bych byl divný, a nechtěl své zboží prodat?!

Číst více

Jednoduché triky pro maturanty, jak si oblečením ulehčit maturitní zkoušky

Po čtyřech letech studia chce každý mladý muž získat maturitní vysvědčení. A to co nejlehčím způsobem. Snad jen masochista by si to chtěl dělat těžší. Pokud se mezi ně neřadíte, čtěte dále, jak si maturitní zkoušky ulehčit a pojistit si jejich hladký průběh. Jak na to, aby oblečení hrálo ve váš prospěch?

Číst více© 2019, Pánské obleky.cz. Všechna práva vyhrazena. Obsah stránek je majetkem provozovatele. Kopírování, zvěřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho
souhlasem. E-mail:

Nahoru ↑