Pánská společenská móda - blog majitele značky


Napsal mi „znalec“, jak můžu tvrdit lidem, že barva kapesníčku a kravaty má být stejná

10.11.2014

Napsal mi „znalec“, jak můžu tvrdit lidem, že barva kapesníčku a kravaty má být stejná. Napsal mi „znalec“, jak můžu tvrdit lidem,
že barva kapesníčku a kravaty má být stejná.

Psal mi uživatel Facebooku, že nerozumím pánské módě. Doporučoval jsem totiž v článcích nosit v kapsičce saka kapesníček v barvě kravaty. Je to prý nepřípustné.

Předně. Nepovažuji se za znalce a nemám na to kulaté razítko. A co se týká tématu barev kapesníčku do kapsičky saka, nikdy jsem nikomu netvrdil, že musí být v barvě kravaty. Je to pouze jedna z možností. Čtěte více, jak by to mělo být správně.

Každý člověk, který cestuje po světě, ví, že volba kapesníčku v kapsičce saka není ničím a nijak limitována. Je čistě a pouze na vás, s čím barvu kapesníčku sladíte. Vesměs jsou to tři možnosti.

Barva kapesníčku podle barvy kravaty

Jednou z možností je výběr barvy kapesníčku do kapsičky saka podle barvy kravaty. Barva může být určena barvou šatů partnerky, barvou jejích doplňků a podobně. To, když se chystáte třeba na ples. Stejně jako vybíráte barvu manžetových knoflíčků s ohledem na barvu a tvar hodinek, abyste vytvořili set, stejně tak se postupujete u volby barvy kapesníčku a kravaty. Volba je vždy na vás a podstatné je, jak se vám sladění líbí nebo, jak se v oblečení cítíte.

Barva kapesníčku v barvě košile

Volnočasový outfit se sladěním barvy kapesníčku s barvou kravaty Volnočasový outfit se sladěním barvy kapesníčku
s barvou kravaty

Pokud použijete kapesníček do saka v barvě košile, dosáhnete opět barevného sladění do setu. Barevný detail v jednobarevném saku vynikne a oblek pak působí živěji. Tímto jednoduchým trikem přidáte svému oblečení o několik bodů navíc.

Kapesníček v odlišné barvě než košile nebo kravata

V případě, že zvolíte jinou barvu kapesníčku, než je košile či kravata, vytvoříte individuální pohled na každou část zvlášť. Vyhnete se setu, a pokud dobře zvládnete výběr barev, i tato varianta volby barev je správná. Výsledek tohoto provedení sladění barev je vždy opravdu vynikající. Pánové, kteří to umí, jsou vždy považováni za muže s opravdovým vkusem.

Svatební outfit se sladěním barvy kapesníčku s barvou kravaty Svatební outfit se sladěním barvy kapesníčku
s barvou kravaty

Tato kombinace barev je nejvýraznější a je potřeba vybírat barvy s rozvahou a s citem, abyste ve výsledku nevypadali jako vánoční stromeček, ale jako chlap.

Barvy volte podle toho, v čem se cítíte dobře a také podle toho, které kombinace se vám líbí, a které naopak ne. Nevím, odkud se vzal v českém prostředí předsudek, že by kapesníček do saka nesměl být v barvě kravaty.

Kdy je kapesníček do saka nevhodný

Je důležité vědět, pro jaké události není kapesníček do saka vhodný. Jedná se především o pracovní prostředí. Manažer by na obchodní jednání a do zaměstnání neměl kapesníček do kapsičky saka používat, protože se jedná o takzvanou přílišnou okázalost, která mu vždy ve výsledku uškodí.

Pracovní ouftt manažerai, kde není vhodné kapesníček do saka používat. Pracovní ouftt manažerai, kde není vhodné
kapesníček do saka používat.

Pro tyto události je potřeba být oblečen vždy střídmě. Tudíž zde kapesníček nemá své místo.  

Každé pravidlo společenské etikety je podloženo důvodem, který má svůj význam. Proč by nemohl být kapesníček ve stejné barvě jako kravata? Ptal jsem se autora výtky, ovšem nedočkal jsem se ani důvodu, ani odpovědi.

Využívejte sladění barev kapesníčku do kapsičky saka dle svého uvážení a vlastního vkusu. Je jen na vás, kterou variantu zvolíte. Nenechte se omezovat něčím, co neexistuje, abyste měli vždy dobrý pocit po návratu z události, na kterou jste se chystali.

Večerní outfit vhodný například na ples. Sladění kapesníčku podle barvy kravaty. Večerní outfit vhodný například na ples.
Sladění kapesníčku podle barvy kravaty.

Je možné, a já to nevylučuji, že nějaké pravidlo existuje, a že je také podloženo fakty. Já osobně jej ovšem nikdy nečetl, neviděl a při pohledu na skvěle oblečené muže v Miláně si ani nedokážu představit, že nějaké existuje. Každý si volí barvu kapesníčku a jeho tvar po svém a tím dotváří svou individualitu a osobnost.

Pokud o nějakém pravidle víte, napište mi na Facebook.

Přeji vám skvělé dny.

Andrej Bandi Vámoš

Komentáře:

Články které by Vás mohly zajímat:

Fialová barva košile k pánskému obleku. Ano či ne?

„Fialovou košili nechci, vypadal bych v tom jako buzík. Zkusím raději modrou nebo černou.“ Doslova cituji reakce některých mužů, kteří chtějí k obleku jinou barvu košile než tradiční bílou. Den co den se setkávám ve svých prodejnách Pánské obleky BANDI s muži, kteří se fialové barvy vysloveně bojí. Je to správně? Proč tomu tak je a co s tím?

Číst více

Jaký pánský oblek vybrat na ples a čeho se vyvarovat

Nevíte, jaký pánský oblek a doplňky vybrat na ples, abyste vypadali skvěle? Záleží vám na tom, abyste udělali dojem? Nesprávným výběrem obleku můžete hodně pokazit. A to i když budete přesvědčeni, že jste oblečeni správně. Přečtěte si to základní, co byste měli vědět a co by vám mohlo mohlo pomoct, když se budete chystat na ples.

Číst více

Jak vypadat větší, když jste menšího vzrůstu?

Ne každý se narodí s tím, že je dva metry vysoký. Najde se mezi námi hodně mužů s výškou postavy okolo 170 cm. Oblečením se dá na výšce opticky přidat. Ale také ubrat! Přečtěte si pár tipů, jak vypadat vyšší a čeho se vyvarovat, abyste se nedělali menšími, než jste.

Číst více© 2019, Pánské obleky.cz. Všechna práva vyhrazena. Obsah stránek je majetkem provozovatele. Kopírování, zvěřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho
souhlasem. E-mail:

Nahoru ↑