Pánská společenská móda - blog majitele značky


Jak vypadat větší, když jste menšího vzrůstu?

25.01.2014

Ukázka nevhodného oblečení pro muže menšího vzrůstu. Manžety na kalhotách a nevyštíhlený model obleku muže zmenšují. Ukázka nevhodného oblečení pro muže
menšího vzrůstu. Manžety na kalhotách
a nevyštíhlený model obleku muže zmenšují.

Ne každý se narodí s tím, že je dva metry vysoký. Najde se mezi námi hodně mužů s výškou postavy okolo 170 cm. Oblečením se dá na výšce opticky přidat. Ale také ubrat! Přečtěte si pár tipů, jak vypadat vyšší a čeho se vyvarovat, abyste se nedělali menšími, než jste.

Proč oblečení zvětšuje nebo zmenšuje postavu?

 

Pánský kabát pro muže menšího vzrůstu musí vždy končit nad koleny | Pánské obleky BANDI Pánský kabát pro muže menšího vzrůstu musí
vždy končit nad koleny | Pánské obleky BANDI

Dokonalým příkladem manipulace s výškou mohou být herci a televizní moderátoři. Nikdy byste neřekli, že někteří z nich měří například jen 165 centimetrů. Náhodou jste je však potkali s kamarádem na ulici a hned jste okomentovali jejich postavu. „Hele, viděl jsi, jak je malý? Jsem si myslel, že je daleko vyšší!?“ Tento jev můžete přičíst skvělé práci specialistů na vizáž a kostýmy, kteří vybírají těmto osobám oblečení tak, aby vypadali vyšší. Dokonalá práce lidí kolem filmu pak i z malého chlápka udělá velkého obra. Když je herec v hlavní roli, je to skoro podmínkou.

Pro vás je důležité vědět, že vás okolí vnímá a vytváří si o vás dojem ze vzdálenosti zhruba čtyř metrů. Jestli vás zkoušené oblečení opticky zmenšilo, nebo vám přidalo na výšce, zjistíte pouze z podobné vzdálenosti. Pokud se tedy budete oblékat a budete stát před zrcadlem, vždy od něj odstupte. Berte na vědomí, že z bezprostřední blízkosti si vás nikdo prohlížet ve společnosti nebude. A i kdyby tomu tak bylo, dojem z vaší výšky žádný nevznikne.

Dlouhé prvky na oblečení vás zmenší

Pro vás, muže menší postavy, je podstatné si zapamatovat, že co je dlouhé, to je pro vás špatné. Jdete do sauny? Neberte si na sebe dlouhý župan po kotníky. To z vás udělá rovnou trpaslíka. Jdete do společnosti? Vynechte kabáty dlouhé ke kolenům nebo dokonce do půli lýtek. Tady byste si opticky ubrali na své výšce i dalších deset cm. A to vy jistě nechcete. Váš kabát by měl svou délkou končit maximálně deset centimetrů nad kolena. Podívejte se na příklady pánských kabátů SLIM, vhodných pro muže menšího vzrůstu.

Když jsme u délek a rozměrů, které vám ubírají další centimetry, zmíním ještě košili, kterou nemáte zasunutou do kalhot, ale nosíte ji volně přes kalhoty. Nebo dlouhou mikinu přes pas. To jsou prvky, které vás opticky zmenšují z pohledu vertikálního. Čili shora dolů.

Široké prvky oblečení vám taktéž ubírají na výšce

Z pohledu horizontálního je škodícím prvkem vše, co vás rozšiřuje. Tudíž opticky opět zmenšuje. Například oblečení zvětšující šířku ramen. Typickým příkladem jsou pánské obleky. Současná společenská móda je naštěstí na vaší straně. SLIM verze oblečení zeštíhlují a tudíž i opticky přidají na výšce. Podívejte se na jiná vhodná řešení pánských obleků SLIM pro muže menšího vzrůstu.

Vyštíhlený model pánského obleku SLIM muže opticky zvětší | Pánské obleky BANDI Vyštíhlený model pánského obleku
SLIM muže opticky zvětší
Pánské obleky BANDI

Pokud budete vybírat pánský oblek nebo jen kalhoty, dejte si pozor na jejich střih. Nesmí mít dole, na konci nohavic, manžety. Je to jeden z dalších prvků na oblečení, který muže menší postavy opticky sníží. Opět by vám ubral na výšce pár centimetrů a okolí by vás vnímalo ještě menšího, než ve skutečnosti jste.

Nebezpečný efekt „poměřování“

Jestli se například na plese postavíte vedle dvoumetrového chlapa, můžete si pomáhat při volbě oblečení jak chcete. Budete tak či onak vypadat menší. Dáváte totiž možnost vašemu okolí „poměřovat“. Když budete stát vedle muže podobné výšky, jako jste vy, nebo budete sami, nemůže k tomu dojít. Proto se muži menšího vzrůstu vysokým lidem ve společnosti vyhýbají. Tento efekt znáte z fotografií. Když chce fotograf dosáhnout toho, aby bylo zřejmé, jak je fotografovaný objekt velký, přiloží k němu krabičku od zápalek.

Patříte-li mezi muže, které trápí jejich malý vzrůst, věřte, že to není vše, co je v životě důležité. Pokud pro to něco chcete dělat, držte se toho nejdůležitějšího a vyvarujete se těchto nejčastějších chyb při oblékání. Vždy přidáte pár – tři až sedm centimetrů navíc. Kolik přesně, to vám neřeknu. Je to přece jen optický klam. Funguje však dokonale.

Pomohly vám tyto praktické tipy? Máte na věc jiný názor? Napište mi na Facebook.

Andrej Bandi Vámoš

Komentáře:

Články které by Vás mohly zajímat:

Jak vázat kravatu

Nevíte, jaký zvolit kravatový uzel a jak ho uvázat? Vybrali jsme pro vás tři nejoblíbenější a velmi působivé kravatové uzly. Podle těchto návodů si zvládne uvázat kravatu opravdu každý. Vybrat si můžete kravatový uzel Windsor Full, který patří k největším uzlům, dále také uzel Windsor Half nebo uzel Pratt.

Číst více

Jak obléknout ženicha a neudělat z něj panáka. To nejdůležitější, co by měla vědět nevěsta

Každá budoucí nevěsta chce mít na své svatbě toho nejhezčího ženicha. A udělá pro to hodně. Pro inspiraci hledá i na internetu a prohlíží svatební outfity. A samozřejmě zahraniční stránky. Nejlépe ty italské. Ty jsou přece nejlepší. Navíc má nevěsta záruku, že to nikdo jiný nebude na svatbě mít. Výsledky takového postupu jsou někdy katastrofální. Ovšem zjištění přijde až po svatbě. A to je už pozdě. V čem je tedy ten problém?

Číst více

Jak vybrat ten správný typ límce u košile, aby z muže nebyla žirafa nebo široká krabice

Každý muž má jiný tvar krku. Někdo úzký a vysoký – takzvaný žirafí krk, někdo mohutný a široký. Najdou se i muži, kteří mají krk posazený tak nízko, že jim není skoro vidět. Každý tento efekt můžete vylepšit správným výběrem košile. Především jejím límcem. A naopak. Nesprávným výběrem tvaru límce ještě více zvýrazníte negativní efekt. Jak tedy vybrat, abyste to vylepšili?

Číst více© 2019, Pánské obleky.cz. Všechna práva vyhrazena. Obsah stránek je majetkem provozovatele. Kopírování, zvěřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho
souhlasem. E-mail:

Nahoru ↑