Pánská společenská móda - blog majitele značky


Kožená aktovka – Jak ovlivňuje obchodní partnery

Obyčejná pánská kožená aktovka. Každý manažer si řekne, proč bych ji měl nosit? Nic na ní není. Děkuji, nepotřebuji. Stačí mi mobil, klíče od auta, peněženka a hotovo. Když si vyberu správný oblek, košili a kravatu, mám vystaráno a na obchodní jednání jsem připravený. Maximálně si vezmu do ruky nabídkový list, který obchodnímu partnerovi předložím, a jdeme na to. Pokud patříte mezi podobně smýšlející, nemusíte číst dále. Jestliže vás ovšem zajímá, jak si postavení při jednání vylepšit, pokračujte dále.

Číst více

Neznalost pravidel oblékání muže v zaměstnání ničí

Je všeobecně známo, že se muži o své oblečení nestarají. Denně se o tom můžete přesvědčit jak v běžném životě, tak i v televizi při pohledu na naše politiky. Například lesklý nebo pololesklý oblek. Skvělá volba, jak se v zaměstnání totálně znemožnit.

Pokud si obléknete na obchodní jednání pánský oblek ušitý z lesklé nebo pololesklé látky, máte mizivé procento šancí na uzavření smlouvy nebo dobrého obchodu. Proč?

Číst více

Špatný výběr košile může ohrozit váš úspěch

Kolegové i nadřízení vás posuzují také podle toho, jak se v práci chováte a jak se oblékáte. Jedná se o podvědomý dojem. Věřte nebo ne, ale i košile může ovlivnit to, jak budete v kolektivu oblíbený, i to, jak vysoké odměny dostanete.

Přečtěte si jednoduché triky v oblékání, jak nevypadat každý den v práci stejně.

Číst více

Proč se nesmí nosit lesklý oblek do práce?

Nezáleží na tom, zda sedíte celý den v kanceláři nebo chodíte na obchodní schůzky. Pro všechny muže, kteří nosí do práce oblek, platí jedno velmi důležité pravidlo. Pokud se jím nebudete řídit, nebudete úspěšní. Přečtěte si, jak je důležité uvážit výběr pánského obleku a co se vám může stát, pokud zvolíte špatně.

Číst více

Nejste správně oblečení na jednání – neberou vás vážně

Dnes jsem byl přítomný u pracovního jednání na městském úřadu. Účastnil jsem se ho se třemi úředníky a čtyřmi zástupci firem. Účelem schůzky bylo vyřešit problém, který blokoval zdárný postup jistého projektu. Ani přítomné ženy, ani muži, nebyli oblečeni tak, aby se dalo hovořit o nějakém dress code. Jelikož bylo teplo, všichni vypadali, že by mohli jet přímo z úřadu na Bahamy. Já jediný jsem měl sako. Přesto ani mé oblečení nebylo to pravé ořechové.

Číst více

Do zaměstnání oblek lesklý nebo matný? Jak může výběr pánského obleku ovlivnit váš úspěch

Je mnoho mužů, kteří si do práce vybírají lesklý a drahý oblek. Myslí si, že jim zvýší šance na úspěch. Bohužel tomu tak není. Právě naopak. Šance si tím výrazně snižují. A nejedná se pouze o obchodní manažery, ale také o pracovníky, kteří pracují v kanceláři a mají povinnost nošení obleku. Čtěte dál a dozvíte se, jak oblečení může ovlivnit váš úspěch nebo také neúspěch.

Číst více

Jak se obléknout na pracovní pohovor, abyste měli větší šance na úspěch

Jak ovlivnit personalistu firmy, kde se ucházíte o zaměstnání, aby vybral právě vás? Je to jednoduché. Oblečením, empatickou komunikací, znalostmi, správně napsaným životopisem, dokonalým a uvolněným vystupováním atd. Za oblečení se může skrýt mnoho nedostatků. Jak tedy na to, abyste byli vy tím úspěšným?

Číst více

Koupili jste několik nových košil, a přesto působíte, že o sebe nedbáte. Jak je to možné?

Zastavil se za mnou do obchodu můj známý, který pracuje v jedné stavební společnosti na pozici středního managementu. Vybral si bílou košili, která mu sedla jako ušitá na míru a chtěl po mně, abych mu prodal najednou deset kusů. Nedoporučil jsem mu nákup deseti bílých košil. Proč? Že bych byl divný, a nechtěl své zboží prodat?!

Číst více

Jakou barvu kravaty by si měl vzít manažer na obchodní jednání, aby byl úspěšný? Kterých chyb se vyvarovat?

Měl jsem nedávno obchodní schůzku s vrcholovým manažerem jedné banky. Předtím jsem ho neznal. Viděli jsme se poprvé. Chtěl, abych změnil banku. Dotyčný si na naše první jednání vzal k bílé košili světle zelenou kravatu. Zeptal jsem se ho v závěru jednání, podle čeho si vybíral barvu kravaty. Řekl mi, že neví. Prý jen tak. Přečtěte si, jaké chyby se dopustil.

Číst více© 2019, Pánské obleky.cz. Všechna práva vyhrazena. Obsah stránek je majetkem provozovatele. Kopírování, zvěřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho
souhlasem. E-mail:

Nahoru ↑