Pánská společenská móda - blog majitele značky


Předepsaný dress code vás už nezaskočí

13.07.2018

Předepsaný dress code vás už nezaskočí Předepsaný dress code vás už nezaskočíChystáte se do práce nebo na společenskou událost, kde musíte splnit předepsaný dress code? Lámete si hlavu nad tím, co si vezmete na sebe? Obléknout se správně je velice důležité, protože výběrem nevhodného oblečení můžete urazit vašeho nadřízeného nebo hostitele. Ale nezoufejte. V následujících řádcích se dozvíte všechny důležité informace, abyste se stali profesionálem v oblékání a už vás nic nepřekvapilo.


 

Co je to dress code?

Jedná se o soubor pravidel, který upravuje způsoby oblékání k různým příležitostem. S předepsaným oblečením se setkáte například v zaměstnání či na pozvánce ke společenské události. Tato pravidla však nejsou jenom omezením. Dress code vám může ulehčit výběr oblečení například do práce nebo na svatbu. S jakými různými druhy dress codu se můžete setkat?

Smart Casual – elegantní dress code s nádechem ležérnosti

Ideální outfit pro dress code Smart Casual Ideální outfit pro dress code Smart CasualPředepsaný outfit Smart Casual je nejčastějším dress codem, který může stát na pozvánce. Jedná se o volnočasové neformální oblečení s nádechem elegance a stylu. Vhodné jsou zejména volnočasová saka, svetry, bavlněné kalhoty a košile.

Business Formal – striktně předepsaný dress code do zaměstnání

Tento striktní dress code je nejelegantnějším a nejformálnějším oblečením do práce. Neodmyslitelně k němu patří matný pánský oblek tmavé barvy. V létě jsou naopak perfektní volbou i světlejší odstíny obleků. Košili doporučujeme jednobarevnou i s decentním vzorem ideálně bílé nebo světle modré barvy. Přečtěte si, jak se správně obléknout do práce, abyste neudělali chybu.

Business Casual – uvolněnější oblečení do práce

Typický styl oblečení, který využijete do zaměstnání nebo na pracovní schůzky. Je uvolněnější, a tak můžete oblek vyměnit za sako a bavlněné kalhoty. Perfektně budete vypadat ve svetru nebo vestě, kde vynikne košile bez kravaty na rozhalenku.

Semi-Formal – ideální na společenské události jako je ples nebo svatba

Ideální outfit pro dress code Semi-Formal Ideální outfit pro dress code Semi-FormalPři tomto dress codu je důležité zaměřit se na to, v kolik hodin akce začíná. Pro události konané dopoledne nebo odpoledne do 18. hodiny se hodí pánský oblek v tmavých i světlých barvách, například šedý nebo modrý. Na události večerní volte tmavý oblek.

Black Tie – vyšší úroveň pánského společenského odívání

Základem Black Tie je skvěle padnoucí smoking, který zkombinujte se slavnostní bílou košilí, černým motýlkem, smokingovým pásem a černou lesklou obuví typu lakýrky. V případě, že se setkáte s označením Creative Black Tie můžete černý motýlek a pás vyměnit za barevný, například červený. Podívejte se, jak správně nosit smoking a neuděláte chybu.

Tip pro vás

Pokud si stále nejste jisti, jak se správně obléknout do práce či na společenskou událost, nezoufejte. Navštivte jednu z devíti značkových prodejen Pánské obleky BANDI, kde se vám zdarma bude věnovat profesionální tým odborných poradců. Pomohou vám s výběrem dokonalého oblečení přesně podle příležitosti, na kterou se zrovna chystáte. Podívejte se, kde je vaše nejbližší prodejna Pánské obleky BANDI.

Komentáře:

Články které by Vás mohly zajímat:

Proč se nesmí nosit lesklý oblek do práce?

Nezáleží na tom, zda sedíte celý den v kanceláři nebo chodíte na obchodní schůzky. Pro všechny muže, kteří nosí do práce oblek, platí jedno velmi důležité pravidlo. Pokud se jím nebudete řídit, nebudete úspěšní. Přečtěte si, jak je důležité uvážit výběr pánského obleku a co se vám může stát, pokud zvolíte špatně.

Číst více© 2018, Pánské obleky.cz. Všechna práva vyhrazena. Obsah stránek je majetkem provozovatele. Kopírování, zvěřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho
souhlasem. E-mail:

Nahoru ↑